Górnik Zabrze - Korona Kielce
PKO Ekstraklasa Górnik Zabrze -Korona Kielce 3:2 19.06.2020/FOT Dariusz Grabiński

Po dniu przerwy Ekstraklasa wraca do gry. Po zmaganiach w emocjonującej, obfitującej w ogromną liczbę czerwonych kartek 31. kolejce, przyszedł czas na serię gier numer 32, od której może naprawdę dużo zależeć w kontekście końcowego rozrachunku. 

Terminarz drugiej kolejki rundy finałowej

Wtorek:
18:00 Arka Gdynia – KGHM Zagłębie Lubin (gr. spadkowa)
18:00 Korona Kielce – Raków Częstochowa (gr. spadkowa)
20:30 ŁKS Łódź – Górnik Zabrze (gr. spadkowa)
20:30 Wisła Kraków – Wisła Płock (gr. spadkowa)
Środa:
18:00 Lechia Gdańsk – Piast Gliwice (gr. mistrzowska)
20:30 Lech Poznań – Pogoń Szczecin (gr. mistrzowska)
20:30 Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa (gr. mistrzowska)
Czwartek:
19:00 Śląsk Wrocław – Cracovia (gr. mistrzowska)

Ukarani w 31. kolejce

Żółte kartki: Michał Kopczyński, Jakub Wawszczyk, Damian Zbozień (Arka Gdynia); Milan Dimun, Rafael Lopes, Cornel Râpă (Cracovia); Piotr Krawczyk, Roman Procházka (Górnik Zabrze); Jakov Puljić, Bogdan Țîru (Jagiellonia Białystok); Ognjen Gnjatić, Milan Radin, Themistoklis Tzimopoulos, Jakub Żubrowski (Korona Kielce); Bohdan Butko, Jakub Moder, Tymoteusz Puchacz, Thomas Rogne 2, Mickey van der Hart (Lech Poznań); Michał Nalepa, Kenny Saief, Łukasz Zwoliński (Lechia Gdańsk); Paweł Stolarski, Paweł Wszołek, Marko Vešović (Legia Warszawa); Samuel Corral, Dragoljub Srnić, Jakub Wróbel 2 (ŁKS Łódź); Uroš Korun, Tom Hateley (Piast Gliwice); Damian Dąbrowski, Kamil Drygas, Marcin Listkowski (Pogoń Szczecin); Patryk Kun, Przemysław Oziębała (Raków Częstochowa); Damian Gąska, Krzysztof Mączyński, Diego Živulić 2 (Śląsk Wrocław); Nikola Kuveljić 2 (Wisła Kraków); Ángel García, Mateusz Szwoch (Wisła Płock); Saša Balić, Yevgeni Bashkirov, Ľubomír Guldan, Saša Živec (KGHM Zagłębie Lubin)
Czerwone kartki: Alasana Manneh (Górnik Zabrze); Marcin Cebula (Korona Kielce)
Czerwone kartki (za dwie żółte): Thomas Rogne (Lech Poznań); Jakub Wróbel (ŁKS Łódź); Diego Živulić (Śląsk Wrocław); Nikola Kuveljić (Wisła Kraków)

Nie wystąpią w 32. kolejce:

12 żółtych kartek: Jakub Żubrowski (Korona Kielce)
8 żółtych kartek: Mateusz Szwoch (Wisła Płock); Saša Balić, Ľubomír Guldan (KGHM Zagłębie Lubin)
4 żółte kartki: Jakub Wawszczyk (Arka Gdynia); Cornel Râpă (Cracovia); Roman Procházka (Górnik Zabrze); Jakub Moder (Lech Poznań); Łukasz Zwoliński (Lechia Gdańsk); Diego Živulić (Śląsk Wrocław); Ángel García (Wisła Płock); Yevgeni Bashkirov (KGHM Zagłębie Lubin)
Czerwona kartka: Alasana Manneh (Górnik Zabrze); Marcin Cebula (Korona Kielce)

Zagrożeni pauzą w 33. kolejce:

Za 3 żółte kartki:
ARKA GDYNIA: Maciej Jankowski, Michał Kopczyński, Davit Skhirtladze
CRACOVIA: Rafael Lopes, Sylwester Lusiusz, Pelle van Amersfoort
GÓRNIK ZABRZE: Jesús Jiménez
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK: Bartosz Bida, Andrej Kadlec, Dawid Szymonowicz, Bogdan Țîru
KORONA KIELCE: Michal Papadopulos
LECH POZNAŃ: Volodymyr Kostevych
LECHIA GDAŃSK: Błażej Augustyn, Maciej Gajos, Mario Maloča, Flávio Paixão, Kristers Tobers
LEGIA WARSZAWA: Michał Karbownik, Marko Vešović
PIAST GLIWICE: Jakub Czerwiński, Jorge Félix, Uroš Korun, Sebastian Milewski, Bartosz Rymaniak
POGOŃ SZCZECIN: Hubert Matynia
RAKÓW CZĘSTOCHOWA: Sebastian Musiolik
ŚLĄSK WROCŁAW: Przemysław Płacheta
WISŁA KRAKÓW: Łukasz Burliga, Rafał Janicki, Nikola Kuveljić, Georgi Zhukov
WISŁA PŁOCK: Maciej Ambrosiewicz, Dominik Furman, Giorgi Merebashvili, Suad Sahiti, Piotr Tomasik, Alan Uryga
KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN: Alan Czerwiński, Filip Starzyński

Za 7 żółtych kartek:
ARKA GDYNIA: Marko Vejinović
CRACOVIA:
Michal Sipľak
GÓRNIK ZABRZE: Przemysław Wiśniewski
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK: Zoran Arsenić, Bartosz Kwiecień, Ivan Runje
KORONA KIELCE: Michael Gardawski,
POGOŃ SZCZECIN: Konstantinos Triantafyllopoulos
WISŁA KRAKÓW:
David Niepsuj
KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN: Jakub Tosik

Za 11 żółtych kartek:
LEGIA WARSZAWA: Artur Jędrzejczyk
ŚLĄSK WROCŁAW: Krzysztof Mączyński

ZOBACZ TAKŻE: Lekkoatletyka: Marcin Krukowski rzucił oszczepem 82,85 m podczas mityngu w Kielcach

UDOSTĘPNIJ
Bartosz Pająk
Piłkarz, sędzia, spiker na meczach czwartoligowego Orlicza Suchedniów. Prywatnie sympatyk Manchesteru United, polskiej Ekstraklasy i pierwszej ligi. W wolnych chwilach miłośnik transportu kolejowego.