Już o 20:30 na stadionie im. Józefa Piłsudskiego odbędą się 200. Derby Krakowa pomiędzy Cracovią a Wisłą. Poza oczywistych kibicowskich emocji, dzisiejsze starcie to również pojedynek między sąsiadami z tabeli PKO Ekstraklasy.

Święta Wojna to zdecydowanie nazwa, która pasuje do pojedynków Cracovii oraz Wisły Kraków. We współczesnej polskiej piłce klubowej nie ma chyba bardziej prestiżowego spotkania. Dotychczas, licząc rozgrywki oficjalne oraz nieoficjalne, oba zespoły rozegrały między sobą 199 meczów. 90 razy górą była Biała Gwiazda, 64-krotnie pełną pule zgarniały Pasy, a 45 konfrontacji kończyło się remisem. 

Dzisiejsze spotkanie to starcie dwóch niezwykle zagorzałych i entuzjastycznych grup kibicowskich, które w obliczu zamkniętych trybun popisują się kreatywnością w pomaganiu swoim drużynom. Kibice oraz rodziny piłkarzy Cracovii wypuściły na przykład film zagrzewający zawodników do walki. Trzeba przyznać, że widok mistrza świata i laureata Złotej Piłki Rivaldo mówiącego ,,Cracovia pany!” może zaskakiwać. 

Wielkie emocje wzbudzają też pozycje, jakie obie drużyny zajmują w tabeli. Cracovia zajmuje jedenaste, a Wisła dwunaste miejsce. Różnica zaś wynosi tylko dwa punkty. Nowy trener ekipy z Reymonta, Peter Hyballa zostaje więc rzucony na głęboką wodę – debiut w derbach nigdy nie jest prosty. Niemiecki szkoleniowiec ma jednak patent na Pasy – wyeliminował je w zeszłym roku z kwalifikacji do Ligi Europy, będąc jeszcze trenerem Dunajskiej Stredy.

Początek 200. Derbów Krakowa o 20:30. O tej godzinie zapraszamy do Kanału 1 Radia GOL, gdzie Świętą Wojnę skomentują dla was Bartłomiej Płonka i Paweł Garbacz.

Autor: Kamil Niewiński

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.