Mistrzostwa Europy w Niemczech rozpoczęły się już na dobre, dziś przyszedł czas na drugi mecz reprezentacji Dani oraz Anglii.

Początek turnieju i ostatnie zgrupowania w obu obozach

Biorąc pod uwagę mecze sparingowe w tym roku, Duńczycy mogli liczyć na wygraną w pierwszej kolejce. Tymczasem zaledwie zremisowali 1:1 ze Słowenią. To dla nich rozczarowanie, ponieważ w towarzyskich konfrontacjach ograli Wyspy Owcze, Szwecję oraz Norwegię. W batalii otwierającej Euro ze Szwajcarią zdarzył się natomiast remis.

Mecze sparingowe mogły natomiast zasiać niepokój w szeregach kibiców reprezentacji Anglii. W marcu tego roku Gareth Southgate i spółka zmierzyli się z dwoma gigantami futbolu i ani razu nie wygrali. Anglicy ulegli Brazylii oraz zremisowali z Belgią. W czerwcu było niewiele lepiej. Bośnię i Hercegowinę udało się jeszcze pokonać, ale z Islandią było już 0:1. Fani reprezentacji Anglii liczyli na przekonujące zwycięstwo na otwarcie tych mistrzostw, tymczasem Anglicy, co prawda zwyciężyli nad Serbami, lecz tylko skromną jednobramkową zaliczką.

Mecze bezpośrednie pomiędzy obiema kadrami

Reprezentacja Danii ma powody do optymizmu przed starciem z Anglią. Zespól ten prowadził w półfinale Euro 2020, lecz później na własne życzenie przegrał, wbijając sobie samobója, a decydującą bramkę stracił w dogrywce. Duńczycy postraszyli zatem faworyta, którego udało im się pokonać w 2020 roku w Lidze Narodów. W poprzednim meczu tych rozgrywek padł zaś remis.

Ogólny bilans duńsko-angielskiej rywalizacji jest wyraźnie lepszy dla wyspiarzy. Wygrali oni aż 14 razy. 5-krotnie zwycięstwo odniosła Dania. 5 razy padł natomiast remis.

Sytuacja zdrowotna dzisiejszych oponentów

W ekipie Danii nie odnotowano problemów zdrowotnych po pierwszej kolejce Euro 2024. W kadrze Anglii nie ma nowych urazów. Wciąż gotowy do gry nie jest Luke Shaw, ale z jego zdrowiem jest już nieco lepiej i być może zasiądzie na ławce rezerwowych.

Przewidywane jedenastki

Dania: Schmeichel; Andersen, Christensen, Vestergaard; Bah, Hjulmand, Hojbjerg, Kristiansen; Eriksen; Wind, Hojlund.

Anglia: Pickford; Walker, Stones, Guehi, Trippier; Rice, Alexander-Arnold; Foden, Bellingham, Saka; Kane.

Początek meczu Anglii z Danią już o godzinie 18:00, a to spotkanie na kanale YouTube RadiaGOL będą mieli przyjemność dla Państwa skomentować Jan Olczak oraz Artur Różański

Tymoteusz Mech

 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.