Już dziś o godzinie 22 pierwsze spotkanie Realu w sezonie ligowym 2021/2022. Pierwszym rywalem Królewskich będzie drużyna Deportivo Alaves, która na własnym stadionie będzie chciała zacząc sezon od sprawienia dużej niespodzianki. 

Po odejściu trener Zidane’a oraz wieloletniego kapitana Ramosa zespół Realu musi rozpocząć tworzenie nowego rozdziału w swojej historii. Trenerem, który ma zaprowadzić Real do sukcesów już w startującym sezonie ma być Carlo Ancelotti, pracujący już niegdyś w Madrycie. To właśnie w czasie pracy włoskiego szkoleniowca Real sięgnął po historyczne dziesiąte zwycięstwo w Lidze Mistrzów (2014 rok). Teraz, dobrze znany przez Florentino Pereza trener, ma zapewnić drużynie odpowiednią opiekę i przede wszystkim zbudować dobry zespół korzystając z nowych piłkarzy (Alaba) oraz graczy, którzy nie potrafili pokazać pełni swojej klasy w trakcie kadencji Zidane’a. Mowa tu choćby o Isco czy powracającym z wypożyczenia Bale’u. 

Pierwszy ligowy mecz ma pokazać, że zespól Realu, mimo kadrowych ubytków, wciąż jest klubem, który od samego początku chce walczyć o zdobycie mistrzostwa. 

Nasza relacja od godziny 22:00 w kanale 1 Radia Gol. Mecz skomentuje Mateusz Orłowski. 

 

Autor: Jakub Lipiec

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.