Były trener Milanu – Fabio Capello, poparł obecnego szkoleniowca Rossonerich, Gennaro Gattuso. Został on skrytykowany przez byłego właściciela Milanu, Silvio Berlusconiego, w związku z nadchodzącymi derbami Mediolanu.

“Jestem z Gattuso. Daje on Milanowi mentalność i uświadamia też zawodnikom ich mocne strony. Leonardo i Paolo Maldini są reżyserami, to również ważna część tego projektu” – mówił Capello w wywiadzie dla Radio Anch’io Sport.

Szkoleniowiec, który do niedawna trenował Jiangsu Suning, wypowiedział się o dyspozycji oby drużyn przed meczem.

“Milan bardzo się rozwinął. Mają doskonałych zawodników i grają na równym poziomie z Interem, który również osiąga znakomite rezultaty w ostatnich tygodniach”.

Ostatnim poruszonym tematem były dywagacje na temat snajperów obu zespołów – Gonzalo Higuaina oraz Mauro Icardiego.

“Trenowałem Higuaina, kiedy był młodszy i już wtedy potrafił znakomicie wykańczać sytuacje. Znacznie poprawił się w grze zespołowej i to jest to, czego potrzeba, aby grać w Europie. Poza tym zawsze był świetnym facetem”.

“Icardi będzie w stanie stworzyć problemy Milanowi. Jest klasycznym przykładem napastnika operującego w polu karnym rywala. Higuain jest też bardziej ruchliwy, ale obrońcy Interu będą na pewno na to przygotowani” – zakończył Capello.

 

Źródło: sempreinter.com
UDOSTĘPNIJ