Cezary K. były manager Roberta Lewandowskiego został dziś rano zatrzymany przez policjantów z Komendy Stołecznej Policji. Zarzut stawiany byłemu reprezantowi Polski to groźby kierowane pod adresem napastnika Bayernu Monachium. Agent próbował zmusić Roberta do zapłaty ponad 20 milionów euro. 

Konflikt na linii agent – piłkarz 

Drogi Cezarego K. i Roberta Lewandowskiego rozeszły się w 2018 roku. Napastnik nie potrafił znaleźć wspólnego języka z agentem, który reprezentował go od czasów gry w Zniczu Pruszków. Wszystko rozchodziło się o pieniądze. Były poseł był niezadowolony ze współpracy z napastnikiem, który odkrył, że agent chce go oszukać podczas podpisywania kontraktu z Bayernem Monachium. Od tamtego momentu agentem Polaka jest Pini Zahavi. We wrześniu niemiecki portal “Der Spiegel” ujawnił pozew Cezarego K., który złożył zawiadomienie do prokuratury na Roberta Lewandowskiego. Zdaniem agenta napastnik nie prawidłowo rozliczał się z dochodów firmy. 

Zawodnik Bayernu Monachium zdecydowanie zaprzeczył tym informacjom i za pośrednictwem adwokata poinformował, że podejmie odpowiednie środki, żeby udowodnić niewinność. Lewandowski złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Cezarego K. 

Prokuratura rozpoczęła działania, których efektem jest zatrzymanie agenta i przeszukanie jego mieszkania. 

Cezary K. to m.in. 17-krotny reprezentant Polski. Dla kadry zdobył trzy bramki i zagrał na mundialu w Korei i Japonii. Karierę zawodnika zakończył w 2006 roku. W latach 2011-2015 był posłem na Sejm z ramienia Platformy Obywatelskiej. 

UDOSTĘPNIJ