Zapraszam serdecznie na opis najciekawszych meczów Polaków w ligach zagranicznych.

Anglia:

-Jan Bednarek zagrał 90 minut w meczu z Chelsea, jego Southampton wygrało 1-0. Polak został wybrany do XI kolejki portalu Who Scored!

-Matty Cash wrócił do podstawowego składu Aston Villi i rozegrał cały mecz z Arsenalem. Asystował przy golu na 1-0. Odebrał piłce Zinczence i posłał świetny przerzut na drugą stronę. Tam formalności dokonał Ollie Watkins.

-Krystian Bielik przegrał spotkanie z Huddersfield, ale zaprezentował się nieźle. W 81 miuncie musiał jednak zejść z boiska przez lekki uraz.

-W tym samym spotkaniu, jednak w barwach Huddersfield, 90 minut rozegrał Michał Helik. Zaprezentował się dobrze i mógł cieszyć się ze zwycięstwa 2-1.

-Maxi Oyedele, wypożyczony z Manchesteru United pomocnik, strzelił pierwszą bramkę w barwach piątoligowego Altrincham.

Włochy:

-Paweł Dawidowicz zagrał drugi pełny mecz po kontuzji, jednak tym razem nie uratował drużyny przed stratą gola. Jego Hellas Verona przegrał z Romą 0-1.

-Nicola Zalewski w tym samym spotkaniu zagrał ostatnie 20 minut, tym samym odpoczywając na rewanżowe starcie z Salzburgiem w Lidze Europy. Niewiele można powiedzieć o jego grze, bo w ostatnich minutach meczu Jose Mourinho ustawił swój słynny już “autobus”

-Arkadiusz Reca zagrał kapitalny mecz z Juventusem. Mimo porażki 0-2, był w mediach chwalony za swoje ofensywne rajdy oraz solidność w obronie. Cuadrado i Danilo mieli z nim problem przez całe spotkanie.

-Bartłomiej Drągowski także rozpoczął mecz w podstawowym składzie, jednak zszedł z boiska po 25 minutach. Czeka go kilka tygodni przerwy.

-Łukasz Skorupski i jego Bologna wygrali w ważnym meczu z Sampdorią. Polski bramkarz obronił także rzut karny. Co ciekawe, 3 minuty wcześniej stracił gola właśnie z rzutu karnego.

-Krzysztof Piątek zagrał pierwszy mecz pod batutą Paulo Sousy. Wszedł na boisko w 75 minucie, ale jego Salernitana przegrała z Lazio 0-2.

-Dariusz Stelmach strzelił premierowego gola w barwach młodzieżówki Milanu. Primavera Rossonerich wygrała z Ceseną 3-0.

Hiszpania:

-Robert Lewandowski przełamał się i strzelił w domowym meczu z Cadiz. Został ściągniety w 75 minucie i był szeroko krytykowany za swoją niedokładność i “zniknięcie” w meczu. Kapitan polskiej kadry czeka teraz na czwartkowy mecz z Man United, w którym być może zdoła pokazać się z dobrej strony.

Niemcy:

-Rafał Gikiewicz i Robert Gumny zachowali czyste konto w meczu z Hoffenheim, ich Augsburg wygrał 1-0.

-Michał Karbownik i Dawid Kownacki dalej leczą kontuzje, zaś Fortuna Dusseldorf przegrała mecz z Greuther Furth.

Francja:

-Przemysław Frankowski zagrał pełne 90 minut w wygranym meczu z Nantes, a Łukasz Poręba nie podniósł się z ławki rezerwowych.

-Ligi “egzotyczne”

-Oskar Zawada po otrzymaniu nagrody zawodnika miesiąca ligi australijskiej, strzelił kolejną bramkę dla swojego Wellington Phoenix. 27-letni napastnik zdobył w tym sezonie 9 goli w 17 kolejkach.

-Kamil Grabara zaliczył kolejne czyste konto w FC Kopenhaga. To już jego czwarty mecz bez straconej bramki.

-Rafał Makowski, były zawodnik m.in. Radomiaka, strzelił pięknego gola z okolicy połowy boiska dla węgierskiej Kisvardy.