W drugim meczu finałowym Konferencji Zachodniej NHL, hokeiści Vegas Golden Knights pokonali Dallas Stars 3:0 (0:0, 3:0, 0:0). W rywalizacji do czterech zwycięstw mamy obecnie stan 1-1.

Złoci Rycerze pewnie pokonali ekipę z Dallas w drugim meczu finałowym. Wszystkie bramki padły w drugiej tercji. Strzelanie rozpoczął Paul Strasny, który pewnym uderzeniem pokonał Antona Khudobina. Kilka minut później, na 2:0 podwyższył Szwed William Karlsson. Wynik spotkania w 35 minucie ustanowił Tomas Nosek.

Do zwycięstwa ekipy z Vegas przyczyniła się również świetna postawa w bramce Robina Lehnera. Szwed pozostaje niepokonany od pięciu tercji z rzędu. W trakcie dwóch meczów zdołał wybronić 48 strzałów hokeistów z Dallas.

Vegas Golden Knights tym samym wyrównało stan rywalizacji na 1-1. W pierwszym spotkaniu finałowym musieli uznać wyższość Dallas Stars, którzy skromnie zwyciężyli 1:0. Jedyną bramkę w tamtym meczu zdobył w 3. minucie Szwed John Klingberg.

Trzecie spotkanie finału Konferencji Zachodniej odbędzie się w nocy z czwartku na piątek.

Autor: Adam Stelmaszczyk