Podczas mityngu w Bohum  zawodnik CWZS Zawiszy Bydgoszcz SL Paweł Wojciechowski zajął drugie miejsce w skoku o tyczce z wynikiem 5,60. W skoku w dal na czwartym miejscu ukończył Mateusz Jopek.

Paweł Wojciechowski Halowy Mistrz Europy z Glasgow z 2019 roku zawody rozpoczął od wysokości 5,30. Zaliczył ją dopiero w trzecie próbie. Kolejną wysokość 5,50 nasz Reprezentant Polski pokonał w pierwszym podejściu, a 5,60 zaliczył za drugim razem. Próbował atakować jeszcze 5,70 i dwa razy 5,80, ale były na tych wysokościach były już nieudane. Mityng w Bohum wygrał Amerykanin Matt Ludwig z wynikiem 5,70.

Zawodnik KS AZS AWF Wrocław Mateusz Jopek zajął czwarte miejsce w skoku w dal. W najlepszej próbie uzyskał odległość 7,33. Wygrał Mistrz Europy Reprezentant Grecji Miltiadis Tentoglou z rezultatem 8,07.

Natomiast w drugiej odsłonie World Athletics Indoor Tour w Karlsruhe na starcie zobaczyliśmy jedynego Reprezentanta PolskiMateusza Borkowskiego. Polak w biegu na 800 metrów zajął piąte miejsce i uzyskał 1:48:89. Wygrał Mostafa Smaili z wynikiem 1:46:38. Jest to najlepszy w tym roku wynik na świecie.

Wydarzeniem mityngu w Karlsruhe było poprawienie przez Jarosławę Mahuczich halowego rekordu świata juniorek w skoku wzwyż. Ukrainka zaliczyła w Niemczech 2.02. Poprawiła swój najlepszy wynik w historii, który należał do niej o centymetr. W skoku w dal Wicemistrzyni Europy i Świata Maryna Bech-Romańczuk uzyskała wartościowy wynik 6,92 i wygrała zawody. Była to jedyna mierzona próba na sześć oddanych.

Na 3000 metrów kobiet i mężczyzn najlepsi okazali się Kenijczyk Bethwell Birgen z wynikiem 7.38.50 i Etiopka Fantu Worku z rezultatem 8.37.58. Natomiast na 1500 metrów zwyciężyła Etiopka Axumawit Embaye z czasem 4.07.94.

Rywalizację w skoku o tyczce wygrał Francuz Renaud Lavillenie z wynikiem 5,70.

Najszybsza w biegu na 60 m była Amerykanka Shania Collins z czasem 7,20. Na 60 m przez płotki zwyciężyła Nigeryjka Tobi Amusan z rezultatem 7,84.

Następny mityng z cyklu World Athletics Indoor Tour odbędzie się 4 lutego w Düsseldorfie. Natomiast 8 lutego, cykl mityngów zawita do Torunia za sprawą szóstej edycji ORLEN Copernicus Cup. Finał cyklu zaplanowano na 21 lutego w Madrycie.

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.