Kiedy dochodzi do wypadku komunikacyjnego, w którym uszczerbku doznaje zdrowie uczestników lub ich mienie, każdy poszkodowany ma prawo do wypłacenia należnych mu świadczeń. Zdarza się jednak, że nie wiedzą oni, do kogo można się zwrócić, by otrzymać rekompensatę. W efekcie pokrzywdzony nie otrzymuje oczekiwanej kwoty albo bardzo długo czeka na rozpatrzenie swojej sprawy. Co zrobić, jeśli poniesiesz stratę w zdarzeniu drogowym i chcesz, by ubezpieczyciel wypłacił Ci odszkodowanie? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Krok 1. Poproś o pomoc ekspertów

Jeżeli na skutek wypadku dotknęła Cię strata majątkowa, warto zwrócić się o pomoc do wyspecjalizowanej w takich sprawach kancelarii AIF. Profesjonalni prawnicy ułatwią Ci otrzymanie pieniężnego odszkodowania z OC sprawcy w takiej wysokości, jakiej oczekujesz. Może się bowiem zdarzyć, że ubezpieczyciel nie będzie chciał wypłacić należnej kwoty – a wtedy wsparcie specjalistów jest nieocenione. Oczywiście możesz też samodzielnie starać się o odszkodowanie, ale tylko wtedy, gdy masz doświadczenie w tej sferze. Jeśli wiesz, co zrobić, by nie dostać zbyt niskiej rekompensaty, nic nie stoi na przeszkodzie, byś samodzielnie zgłosił się do towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy.

Krok 2. Zgromadź potrzebne dokumenty

Aby walka o odszkodowanie zakończyła się sukcesem, trzeba przygotować pod nią solidne fundamenty. Są nimi zgromadzone dokumenty poświadczające prowadzone leczenie, rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego czy opiekę nad chorą osobą. Dobrym ruchem jest więc gromadzenie dokumentacji w jednym miejscu: niech znajdą się tam wszystkie rachunki i bilety na środki komunikacji, którymi poszkodowany dojeżdżał do lekarzy. W przypadku, gdy na skutek zaistniałego zdarzenia drogowego straciłeś możliwość pracy zarobkowej, należy przedstawić stosowne zaświadczenia. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat dokumentów potrzebnych przy staraniach o odszkodowanie, zajrzyj na https://www.tuodszkodowania.pl/.

A może przysługuje Ci zadośćuczynienie?

Oprócz odszkodowania za doznane krzywdy materialne poszkodowani w wypadkach drogowych mogą ubiegać się również o zadośćuczynienie. Termin ten oznacza pieniężną rekompensatę za straty niematerialne, takie jak negatywne przeżycia psychiczne czy stan spowodowany fizycznymi dolegliwościami. Tak samo, jak w przypadku odszkodowania, opłaca się tutaj poprosić o wsparcie profesjonalnych prawników, na przykład z kancelarii AIF. Krzywdy niematerialne są bowiem trudniejsze do udowodnienia, a pomoc ekspertów przy negocjacji świadczenia albo walce przed sądem okaże się niezbędna. W celu otrzymania rekompensaty należy zgromadzić dokumentację medyczną i opinię lekarza specjalisty, stwierdzającą, że to właśnie wypadek przyczynił się do cierpienia psychicznego.

FOT.Materiały Zewnętrzne
UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.