Nowy właściciel Kolejorza? W Poznaniu nadchodzi czas zmian. Najpierw zmieniono trenera Djurdevicia na Żurawia, a gdy i jego zwolniono, stery objął Adam Nawałka. A niebawem jak donosi “Głos Wielkopolski” może dojść do zmiany właścicielskiej. Rzekomo zainteresowani kupnem Kolejorza są Niemcy, dokładnie potężny koncern Volkswagena. 

Wielkie pieniądze

Kilka lat temu mówiło się o możliwym pozbyciu się przez Jacka Rutkowskiego akcji KKS Lecha Poznań. Obecny właściciel za swój większościowy pakiet oczekiwał 50 mln zł. Dziś wydaje się, że kwota ta mogłaby być nieco większa, zwłaszcza jeśli plotki o zainteresowaniu Niemców okażą się prawdziwe.

Co na to właściciele?

Bardzo mało prawdopodobne, żeby Jacek Rutkowski zdecydował się obecnie na sprzedaż klubu z Bułgarskiej. Chyba, że Volkswagen wyłożyłby naprawdę duże pieniądze. Wieloletni właściciel Lecha, plasowany według rankingu Forbesa na 81 miejscu, jeśli chodzi o najbogatszych Polaków, nie odniósł się do doniesień mediów.

Brak konkretów

– Nie słyszałam, że nasz koncern chce stać się właścicielem Lecha. Jestem zdziwiona taką informacją. Być może jednak więcej wiedzą na ten temat w Volkswagen Group Polska, który zajmuje się sprzedażą samochodów. My zajmujemy się tylko ich produkcją – tłumaczyła Patrycja Kasprzyk, rzecznik prasowy Volkswagen Poznań dla “Głosu Wielkopolskiego”.

Lech wygrał wczoraj 2:0 ze Śląskiem Wrocław. Był to debiut nowego trenera przed poznańską publicznością. W pierwszym meczu w klubie ze stolicy Wielkopolski, Adam Nawałka przegrał w Krakowie z Cracovią 0:1.

Zobacz także: http://radiogol.pl/felieton/bogucki-trudniej-znalezc-forme-naszej-kadry-niz-naprawde-silnych-rywali-w-grupie/

 

UDOSTĘPNIJ
Arkadiusz Bogucki
Miłośnik piłki, zwłaszcza tej we Włoskim wydaniu. Redaktor również na portalu SerieAPolonia.pl. Poza piłką nożną zafascynowany literaturą grozy, w szczególności twórczością Stephena Kinga oraz H.P. Lovercrafta.