Jeśli sporo chodzisz po górach to wiesz, jak ważna jest wówczas wygoda oraz zapewnienie ciepła i przewiewności. Jeśli dopiero rozbudzasz u siebie chęć do pieszych wędrówek to warto zdobyć cenne informacje o dobraniu wyposażenia. Spodnie, to jeden z ważniejszych elementów garderoby wędrowca. Dowiedz się, jaki model wybrać, by w przyjemny sposób spędzać czas w górach!

Wykonanie spodni trekkingowych – na co zwrócić uwagę?

Spodnie trekkingowe, jak każdy inny element ubioru wędrowca, powinny być wykonane z przewiewnej tkaniny, która nie tylko zapewni ochronę przed deszczem, ale również osłonę przed silnym wiatrem.

W górach temperatura oraz aura pogodowa zmieniają się na tyle szybko, że powinniśmy być przygotowani na każdy wariant. To, że w tym momencie świeci słońce, wcale nie oznacza, że za 30 minut nie spadnie z nieba rzęsisty deszcz. 

Podczas zakupu spodni zwróć zatem uwagę na membranę – jak wysoką ochronę przed deszczem oraz wiatrem posiadają Twoje spodnie! Dobre spodnie trekkingowe kosztują sporo, ale warto jednorazowo zainwestować w ich zakup.

Co jeszcze warto wiedzieć o spodniach trekkingowych w góry?

Oprócz tego, że warto uwzględnić przy wyborze opisane już parametry to koniecznie zwróć uwagę, czy spodnie posiadają regulację długości nogawki. W ten sposób dopasujesz swój model do pogody i pory roku. Najczęściej nogawkę można skrócić np. przy kolanie, odpinając zamek błyskawiczny, ale są także inne warianty.

W spodniach trekkingowych musisz się czuć po prostu wygodnie i dość elastyczne. Pamiętaj także, że zimą pod tymi spodniami będziesz wkładał bieliznę termiczną – elastyczność będzie wówczas odgrywała ważną rolę. Powinny być także wyposażone w dodatkowe kieszenie – z tyłu oraz na nogawce. W górach wiele z akcesoriów trzeba mieć przecież bezpośrednio pod ręką. Zwróć dodatkowo uwagę, czy kieszenie są wykończone zamkiem błyskawicznym – to ważne.

Nieważne czy kupujesz spodnie trekkingowe damskie czy męskie, przejdź się w nich po sklepie. Jest wygodnie, a ruchy nie są skrępowane? Pamiętaj, że w górach wykonujesz różnego rodzaju kombinacje kroków. Czasem trzeba przez coś przeskoczyć lub ominąć przeszkodę. W zbyt ciasnych lub krępujących ruchy spodniach, może to być naprawdę kłopot.

Do spodni dobierz jeszcze kurtkę, ciepłą czapkę i bieliznę termoaktywną! I co najważniejsze, solidne obuwie! Tylko wówczas, będziesz się czuł komfortowo w czasie każdej wyprawy.

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.