Reklama wielu osobom kojarzy się jednoznacznie źle – z nachalnymi próbami sprzedaży produktów i usług, które niekoniecznie są pilnie potrzebne czy jakościowo dobre. Mimo tego postrzeganie całej branży systematycznie się poprawia, a z pewnością spory wpływ na to ma zaangażowanie niektórych firm w ważne inicjatywy oraz kulturę. Niektórzy producenci ścianek reklamowych, na przykład Omega System z Polski, znaleźli inne zastosowanie dla swoich technologii.

Do prezentowania materiałów promocyjnych oraz stworzenia ciekawej wystawy można użyć tych samych nośników

Kampanie marketingowe mają jedno podstawowe zadanie: przyciągnąć uwagę odbiorców i zbudować określony wizerunek wokół brandu, a w optymistycznym scenariuszu również nakłonić do kupna reklamowanego produktu. Dotyczy to szczególnie akcji prowadzonych w przestrzeni publicznej, z wykorzystaniem konstrukcji outdoorowych. Praktyka pokazuje, że dokładnie te same techniki sprawdzają się przy organizowaniu plenerowych wystaw. Typowa ścianka reklamowa z innego rodzaju wypełnieniem graficznym budzi autentyczną ciekawość i ułatwia osiągnięcie zamierzonych celów edukacyjnych. Według ekspertów z firmy Omega System prezentowanie informacji historycznych czy prac artystycznych w atrakcyjnej formie zdecydowanie zwiększa skuteczność i poziom zainteresowania wśród odbiorców. Brak widocznej ramki powiększa powierzchnię ekspozycyjną, co polepsza przyswajanie przekazu.

Tablica edukacyjna do muzeum o jakości ścianki reklamowej będzie czytelniejsza, trwalsza i efektowniejsza

Kolejnym niezaprzeczalnym atutem nowoczesnych, uniwersalnych nośników są właściwości materiałów, z których powstają. W przeszłości niejednokrotnie zdarzało się, że zaplanowane na kilka miesięcy wystawy plenerowe trzeba było przymusowo skrócić z powodu uszkodzeń tablic edukacyjnych. Długotrwała ekspozycja na słoneczne promieniowanie UV może powodować wyblaknięcie fotokopii dokumentów, reprodukcji zdjęć czy plansz z tekstem. Po pewnym czasie zwyczajnie nie ma czego prezentować, treści stają się nieczytelne. W przypadku ścianek reklamowych sytuacja wygląda nieco inaczej. Firmy często wykorzystują je podczas następujących po sobie wydarzeń na przestrzeni kilku lat, więc oczekują że jedna partia grafik i konstrukcji wystarczy im na całą, długą kampanię. Za sprawą płyt PVC, aluminiowych stelaży, laminowanych grafik czy specjalnie preparowanych tkanin można wielokrotnie wydłużyć żywotność ekspozytorów. Do tego trzeba doliczyć jeszcze modułową konstrukcję: do wielokrotnego użytku, prostą do złożenia i zajmującą minimum powierzchni magazynowej. Tym samym lista plusów okazuje się być całkiem długa!

FOT.Materiały Zewnętrzne
UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.