W ostatnim czasie, w dziedzinie pedagogiki dokonał się naprawdę duży postęp. Częściej diagnozuje się rozmaite problemy, co pomaga wdrożyć odpowiednie terapie i poprawić jakość życia dotkniętych nimi dzieci. Dlatego praca w zawodzie pedagoga daje obecnie wiele możliwości. Sprawdź, czy wiesz, gdzie można pracować po tym kierunku studiów!

Absolwenci pedagogiki mogą szukać pracy w różnych firmach i instytucjach. Dobrym pomysłem na poprawę swojej pozycji na rynku pracy jest też ukończenie studiów podyplomowych. Kilkanaście takich kierunków ma w swojej ofercie Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University. Co więcej, takie studia możesz ukończyć interaktywnie (RealTime Online) – co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób pracujących. Jakie studia podyplomowe warto wybrać po pedagogice?

Praca z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Problem autyzmu stał się w ostatnich latach bardzo popularnym tematem. Dzięki postępowi nauki dzisiaj takie zaburzenia rozpoznaje się zdecydowanie częściej, niż miało to miejsce w ubiegłych dekadach. Wiele instytucji poszukuje specjalistów posiadających kwalifikacje odpowiednie do pracy z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Taka praca może też być źródłem ogromnej satysfakcji i zawodowego spełnienia. Nowoczesna terapia i wsparcie edukacyjne jest niezwykle ważne dla osób z takimi zaburzeniami.

Logopedia – studia podyplomowe

Kolejną ciekawą ścieżką zawodową dla pedagoga jest wspieranie dzieci, które wykazują problemy w zakresie rozwoju mowy. Wady wymowy są problemem, który może rzutować nie tylko na edukację, ale także na rozwój społeczny dzieci i młodzieży. Logopeda jest więc bardzo potrzebnym zawodem, którego wykonywanie pozwala realnie pomagać ludziom. Absolwenci logopedii mogą szukać pracy w różnych instytucjach związanych z edukacją lub otworzyć własną poradnię. Należy też pamiętać, że problemy z wymową dotyczą nie tylko dzieci, ale mogą występować także u osób dorosłych.

Integracja sensoryczna – kierunek przyszłości?

Zaburzenia integracji sensorycznej są obecnie bardzo często diagnozowane, szczególnie wśród młodszych dzieci. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty terapeutyczne, trzeba jak najszybciej wprowadzić skuteczne metody wspomagania rozwoju dziecka. Specjalista z zakresu integracji sensorycznej zajmuje się diagnozowaniem oraz terapią takich zaburzeń. Ze względu na rosnącą świadomość rodziców i nauczycieli, ten zawód może stawać się coraz bardziej poszukiwany. Warto więc rozważyć tę ścieżkę kariery.

Przygotowanie pedagogiczne do nauczania różnych przedmiotów

Kolejną grupą studiów podyplomowych są te związane z nauczaniem. Może to być ciekawy pomysł na rozwój zawodowy. Szczególnie jeśli pasjonuje Cię nie tylko pedagogika, ale także treść przedmiotu, którego będziesz nauczać. Taka praca daje sporo satysfakcji i pozwala wykorzystywać różne narzędzia pedagogiczne. Pozycja absolwenta takich studiów na rynku pracy może być bardzo dobra, ale zależy np. od zapotrzebowania na nauczycieli danego przedmiotu.

FOT.Materiały Zewnętrzne
UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.