Wyniki głosowania w plebiscycie Złotej Piłki co roku wywołują kontrowersje. Tym razem do mediów wyciekła informacja, że głosy oddał nieistniejący dziennikarz. Co więcej, portal, z którym ma on współpracować nie funkcjonuje od kilku lat.

Reprezentujący Komory – Abdou Boina z portalu „albaladcomores.com” oddał głosy na kolejno (od pierwszego miejsca) Kyliana Mbappé, Lukę Modricia, Cristiano Ronaldo, Edena Hazarda i Mohameda Salaha. Wszystko byłoby w porządku, gdyby taki dziennikach w rzeczywistości żył. Portal z którym rzekomo współpracuje nie funkcjonuje już od 6 lat.

– Wydawało mi się, iż mam halucynacje, kiedy zobaczyłem, że „Albalad Comores” wciąż istnieje. Ten portal został zamknięty sześć lat temu i nigdy nie pracował tam ktoś taki jak Abdou Boina. Mieliśmy dwóch sportowych reporterów – Abdoula Youssoufa, odpowiedzialnego na francuską edycję, oraz Sharifa Ousseine’a, odpowiedzialnego za wersję arabskojęzyczną – powiedział dziennikarz Toiminou Abdou, cytowany przez dziennik „Marca”.

– Nie ma kogoś takiego, jak Abdou Boina. Zrozumiałbym błąd „France Football”, gdyby przypadkiem wykorzystano nazwisko innego żurnalisty z Komorów, ale ten gość po prostu nie istnieje – powiedział z kolei Stepahne Ahamadi, szef związku dziennikarzy z Komorów.

UDOSTĘPNIJ