Na świecie można znaleźć wiele młodych talentów, o których mówi się, że czeka na nich wielka kariera. Kluby piłkarskie rozsyłają swoich skautów po całym globie, w celu poszukiwania nieoszlifowanych diamentów. Zapraszamy do lektury siódmej części naszej nowej serii, w której będziemy przedstawiać młodych zawodników uznawanych za wielkie talenty. Tym razem naszym tematem będzie duński napastnik Ajaxu Kasper Dolberg.

Duńska perła

Kasper Dolberg urodził się 06.10.1997 roku w Silkeborgu. Swoje pierwsze kroki w piłkarskim świecie stawiał w juniorach klubu ze swojego rodzimego miasta – IF Silkeborg. Od początku był jednym z wyróżniających się graczy i już w lipcu 2015 roku przeniósł się do juniorów Ajaxu. W pierwszym zespole drużyny z Amsterdamu zadebiutował jeszcze w wieku 17 lat, stając się powoli jednym z kluczowych zawodników. W obecnym sezonie wystąpił do tej pory w 23 meczach, strzelając osiem bramek i zaliczając cztery asysty. Dolberg jest także reprezentantem Danii, z którą pojechał na Mistrzostwa Świata w Rosji. W kadrze zadebiutował w 2016 roku w meczu z Kazachstanem. Od tamtego czasu zaliczył dziesięć występów w reprezentacji i strzelił jednego gola.

Zobacz także: Młodzi i gniewni – Kai Havertz

Co dalej czeka Dolberga?

Młody Duńczyk ostatnio przedłużył swoją umowę z Ajaxem do 2022 roku, jednak bardzo możliwe, że opuści holenderski zespół już wcześniej. Latem piłkarzem zainteresowany był Tottenham. Temat jego transferu do londyńskiego klubu wrócił jeszcze zimą, jednak ciężko oczekiwać by wszystko doszło do skutku w styczniu. Ajax słynie z promowania młodych talentów i sprzedawania ich za duże pieniądze. Jeśli Dolberg utrzyma formę, możemy spodziewać się jego transferu już tego lata.

Ciekawostki

– 26 lipca 2016 roku strzelił gola w swoim debiucie w drużynie Ajaxu. Pokonał wówczas bramkarza PAOKU w eliminacjach do ligi mistrzów.

– 20 listopada 2016 roku w meczu przeciwko NEC Nijmegen Dolberg strzelił pierwszego hat-tricka w lidze holenderskiej. Dzięki temu stał się najmłodszym zdobywcą trzech bramek w jednym meczu w Eredivisie, który nie pochodzi z Holandii.

– W sezonie 2016-2017 zdobył nagrody Dunish Talent of the Year oraz Dutch Football Talent of the Year.

UDOSTĘPNIJ
Michał Salamucha
Urodzony w Warszawie student i miłośnik wszystkiego co włoskie, a w szczególności piłki nożnej. Poza "calcio" w każdej postaci pasjonat języków obcych, muzyki, horrorów oraz literatury grozy.