Zgodnie z oczekiwaniami, reprezentantki Polski bez najmniejszych problemów pokonały drużynę narodową Albanii w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw Europy. Spotkanie rozgrywane w Hali Sportowej w Gnieźnie zakończyło się wynikiem 125:19.

Mecz z Albanią rozpoczął potyczkę polskich koszykarek w eliminacjach do mistrzostw Europy, które odbędą się na Słowenii i w Izraelu w 2023 roku. Już przed samym meczem, jasne było, iż to nasze reprezentantki są zdecydowanymi faworytkami. W oficjalnym rankingu FIBA Polki zajmują 39. miejsce, natomiast Albanki dopiero 102.

Od samego początku widoczna była przewaga umiejętności na korzyść naszych zawodniczek. Polki w pewnym momencie pierwszej kwarty, prowadziły aż 17:0 i dopiero przy takim wyniku pierwsze punkty wpadły na konto Albanii. Z minuty na minutę przewaga rosła, aż zakończyła się pierwsza kwarta wynikiem 38:9.

Druga odsłona wyglądała niezwykle podobnie, co pierwsza. Bezradna drużyna Albanii i popis Polek, które bawiły się grą. Po pierwszej połowie tego meczu Polska prowadziła z Albanią 76:13. Po 20 minutach najskuteczniejszymi zawodniczkami w tym meczu były Amalia Rembiszewska i Agnieszka Skobel, które rzuciły po 12 punktów.

Po przerwie Polki kontynuowały marsz po jak najpokaźniejszą zdobycz punktową. Nie zawodziła także obrona, dzięki czemu zawodniczki Albanii w trzeciej kwarcie rzuciły zaledwie dwa punkty. Trzecia kwarta padła łupem Polek i w całym spotkaniu było już 105:15.

W ostatniej części obraz gry się nie zmienił, jednak Polki nie punktowały tak często, jak w poprzednich odsłonach. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 125:19, a najskuteczniejsza na parkiecie była Agnieszka Skobel, która zdobyła 19 punktów. Kolejne spotkanie reprezentantki Polski rozegrają na wyjeździe z Turcją. Pojedynek odbędzie się 14 listopada, początek meczu o 15:00.

W innym meczu grupy D, w której znajduje się Polska, reprezentantki Turcji pokonały na wyjeździe Słowenię 78:62.

Polska – Albania 125:19 (38:9), (38:4), (29:2), (20:4)