W szóstym meczu półfinału Konferencji Zachodniej Denver Nuggets pokonało Los Angeles Clippers 111:98. Wyrównali tym stan rywalizacji na 3-3.

Koszykarze z LA byli bliscy załatwienia sobie awansu, już w niedzielnym spotkaniu. Do przerwy prowadzili różnicą 16 punktów, a na początku trzeciej kwarty ich przewaga urosła nawet do 19. Zawodnicy Denver Nuggets nie poddawali się i od stanu 55:73 zdobyli 17 punktów z rzędu. Ostatnia kwarta należała zdecydowanie do podopiecznych Michaela Malona. Szybko zdobyli kilkupunktowe prowadzenie, którego już nie oddali do końca spotkania.

Do zwycięstwa ekipy z Denver znacznie przyczynił się Nikola Jokić. Serb uzyskał 34 punkty, miał 14 zbiórek i siedem asyst. Dobre spotkanie rozegrał również Jamal Murray rzucając 21 pkt. W drużynie LA Clippers najskuteczniejsi byli Paul George (33 pkt) oraz Kawhi Leonard (25 pkt).

W rywalizacji do czterech zwycięstw mamy wynik 3-3. Siódmy mecz zadecyduje, kto zagra w finale Konferencji Zachodniej. Tam już czeka drużyna Los Angeles Lakers, która pokonała w pięciu spotkaniach Houston Rockets (4-1). O prymat na wschodzie powalczą zaś koszykarze Boston Celtics i Miami Heats.