Radio Gol patronem medialnym Biegu Na Tak

0

Z wielką radością obwieszamy naszym słuchaczom, że RadioGol.pl obejmie patronat medialny nad VII edycją Międzynarodowego Charytatywnego Biegu Na Tak – Run of Spirit. Impreza sportowa jest organizowana przez Stowarzyszenie Na Tak

To wydarzenie odbędzie się 12. maja 2018 roku w Poznaniu. Sam bieg jest wyjątkowy, ponieważ będą mogli w nim brać udział osoby pełnosprawne oraz osoby z niepełnosprawnością bez względu na sposób poruszania się czy poziom sprawności fizycznej. Jednym z celów imprezy jest połączenie aktywności sportowej, integracji, profilaktyki zdrowotnej oraz finansowe wsparcie działań podejmowanych na rzecz osób niepełnosprawnych. Przed rokiem we wszystkich konkurencjach wzięło udział ponad 1100 biegaczy.

Bieg Na Tak – Run of Spirit inspirowany jest podobną imprezą organizowaną w Niemczech od 2008 roku. Od 2012 roku w okresie wiosennym co roku odbywa się charytatywny bieg integracyjny nad poznańska Maltą. W każdym biegu biorą udział dzieci, dorośli, amatorzy, sportowcy, osoby pełnosprawne i z niepełnosprawnościami. Ta impreza sportowa udowadnia, że jest możliwe zorganizowanie zawodów dla wszystkich, bez wykluczania kogokolwiek z możliwości uczestnictwa.

Co roku każdy Bieg Na Tak – Run of Spirit niesie ze sobą cel charytatywny. Stowarzyszenie Na Tak wykorzystuje możliwość aktywnego działania na rzecz swoich Podopiecznych. Tegorocznym celem charytatywnym biegu jest organizacja letnich turnusów rehabilitacyjnych  i wypoczynkowych dla 200 osób z niepełnosprawnością.

Podczas imprezy sportowej odbędą się osobne biegi dla dzieci (różne dystanse w zależności od wieku), biegi dla osób z trudnościami w poruszaniu się na dystansach 800m oraz 1500m oraz biegi na dłuższe dystanse – 5,7 km i 11,4 km. Poza tym odbędą się jeszcze zawody w nordic walking i walking na dystansie 5,7 km. Zorganizowany zostanie również piknik rodzinny.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w VII edycji Międzynarodowego Charytatywnego Biegu Na Tak – Run of Spirit. Zachęcamy do udziału nie tylko biegaczy, ale osoby które chciałyby pomóc  przy organizacji imprezy. Co roku swoją pomoc dla Stowarzyszenia Na Tak oferują dziesiątki wolontariuszy z różnych źródeł i w różnym wieku.

Więcej szczegółowych informacji na temat Biegu Na Tak – Run of Spirit pojawiać się będzie na naszej stronie internetowej oraz na antenach RadioGol.pl. Nasi redaktorzy pojawią się na poznańskiej Malcie w dniu zawodów. Zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie oraz wypatrywania naszych banerów.

Komentowanie wyłączone.