Audycja ESportcast FM już od 7 stycznia w Radio Gol!

0

Stało się! RadioGol.pl wkracza w świat sportów elektronicznych!

Od 7 stycznia na naszych antenach zagości nowa, esportowa audycja pod nazwą ESportcast FM. Program będzie realizowany we współpracy z kanałem PeeKee.

Esport rozwija się z prędkością jazdy bolidu Formuły 1. Z roku na rok zawody przyciągają coraz większe rzesze graczy oraz kibiców. Nieustannie wzrastającą popularność można dostrzec także w Polsce, gdzie takie gry jak League of Legends czy Counter Strike: Global Offensive stanowią sporą część życia wielu ludzi, szczególnie młodego pokolenia.

Podczas audycji ESportcast FM będziemy starali się Wam przybliżyć świat sportów elektronicznych. Postawimy przede wszystkim na analizę i promocję polskich zawodników, drużyn oraz turniejów, ale także nie zabraknie dyskusji na temat światowych zawodów. Będziemy dla Was zdawać raporty z miejsc wydarzeń, z których przygotujemy ciekawe rozmowy oraz materiały.

Esport to przyszłość i nowa siła w sporcie. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu nie powiedziałbym, że gry komputerowe mogą tak dynamicznie przeniknąć do świata sportu konwencjonalnego, ale dziś – gdy widzę oprawę największych imprez esportowych stwierdzam, że przyszłość należy do wirtualnej rozgrywki. Nie oburzajmy się na to, że esport tak dynamicznie się rozwija. Moim zdaniem powinniśmy dążyć do unormowania kwestii esportu w Polsce i przyjęcia podobnych standardów jak w piłce nożnej – mówił Marcin Lewicki, prezes Czyli Media, wydawcy RadioGol.pl

Sport elektroniczny egzystuje w Polsce od dawna, lecz dopiero od około dekady jego popularność zaczęła rosnąć w niewiarygodnym tempie. Z peryferyjnego hobby niszy stało to się stylem życia oraz pracą w branży gdzie obracane są ogromne pieniądze. Jest to także świat będący “oczkiem w głowie” niejednego młodego człowieka. Jako Radio Gol nie chcemy przedstawiać esportu jako “ciekawostki socjologicznej”. Chcemy potraktować to poważnie i wspierać polski esport – powiedział Krystian Mekka, redaktor naczelny RadioGol.pl

Gospodarzem audycji będzie popularny dziennikarz esportowy Karol “PeeKee” Spera, który w cotygodniowym wydaniu programu wraz ze swoimi gośćmi będzie rozmawiał na temat bieżących wydarzeń w sportach elektronicznych. Oprócz takich popularnych gier komputerowych jak Counter Strike: Global Offensive, League of Legends czy FIFA nie zabraknie także produkcji, w których sukcesy osiągają polscy zawodnicy.

Ponadto drodzy Słuchacze, każdy z Was będzie mógł wystąpić podczas ESportcast FM! Pytania oraz opinie możecie wysyłać do nas pod hasztagiem #esportcastfm na Twitterze oraz Facebooku!

Pierwszy odcinek ESportcast FM już w najbliższą niedzielę, 7 stycznia!

Zapraszamy na antenę kanału 1 o godzinie 21:00!

Więcej informacji wkrótce! 

Kanał PeeKee’ego | PeeKee na Facebooku |  PeeKee Faction na Facebooku

Twitter RadioGol.pl

Komentowanie wyłączone.