Powrót na antenę : Sport jest coolturalny #2

0

SJC2logo

 Audycja „Sport jest coolturalny” wraca po dwumiesięcznej przerwie w odnowionej formie. 2 sezon przyniesie wiele zmian,nowego partnera i inną porę odbywania się programu, ale przede wszystkim taką samą, unikalną i ciekawą atmosferę. Szczegóły poniżej!

NOWA FORMA AUDYCJI

Przede wszystkim nie będziemy się tu skupiać tylko na łączeniu sportu z kulturą, ale to też nie znaczy że kompletnie je stąd wykopiemy. Powstaną 4 działy rozmów : stricte kultura, stricte sport i sport+kultura. W dwóch pierwszych zawarte będą po jednej rozmowie, w trzecim dwie. W stricte kultura pojawiać się będą autorzy różnych książek, ale także osoby związane z muzyką, filmem czy nawet fotografią i obrazami. W dziale stricte sport porozmawiam z ekspertami z naszego radia oraz spoza niego na temat aktualnych wydarzeń w jego świecie. Co więcej, w wielu odsłonach tego działu będzie brał udział nasz nowy partner, o którym więcej piszę nieco niżej. Wtedy dział będzie przyjmował formę zapowiedzi tygodnia, w którym odbywa się audycja. Natomiast sport+kultura to wszystko, co wcześniej działo się w audycji. Książki sportowe, zwłaszcza te od naszego partnera – Wydanictwa SQN, ale też wszystkie inne elementy pięknego połączenia sportu z kulturą. Nawet te niezbyt popularne.

Sport Jest Coolturalny to z pewnością program niestandardowy i jedyny w swoim rodzaju. Literatura nie jest jego wyłącznym tematem, bo zaczepia o wszelkie zakątki związane ze sportem, a nawet e-sportem. Pojawiają się u Kuby Balcerskiego naprawdę znane oraz warte uwagi postacie, które pewnie dopiero dzięki uczestnictwu w tej audycji wiedzą czym jest RadioGol.pl.powiedział redaktor naczelny Krystian Mekka.

UBARWIONA WARSTWA MUZYCZNA

W poprzednim sezonie programu warstwa muzyczna opierała się jedynie na utworach związanych ze sportem lub aktualnymi wydarzeniami jego światku. Tym razem będzie zupełnie inaczej. Pojawią się dwa utwory stałe – jeden obwieszczający rozpoczęcie, a drugi zakończenie audycji. Tym pierwszym będzie „Hysteria” od Muse, drugim natomiast „Dreamer” z solowego repertuaru Ozzy’ego Osbourne’a. W samym środku odcinka pojawi się także muzyczna premiera z okolic daty, w której będzie puszczony. Dodatkowo do działu stricte kultura będziemy prezentować utwór wybrany specjalnie na okazję audycji przez jego gościa. Pojawi się oczywiście także dobrze znany z 1 sezonu „Lektor”, czyli fragment wybranej przez prowadzącego książki o sporcie. Poza tym dokładamy także nowe podkłady oraz intro.

NOWY PARTNER RADIOGOL.PL I AUDYCJI

fa

 

W tym artykule śpieszymy także z wielką przyjemnością oznajmić, że podjęliśmy współpracę z portalem FootballArt.pl. W stosunku do audycji jego redaktorzy będą się pojawiać w dziale stricte sport i zapowiadać wydarzenia najbliższych terminowi programu dni w piłce nożnej. Zachęcamy do odwiedzenia ich witryny i przeczytania wielu interesujących artykułów, choćby „Czytelni” gdzie recenzują różne książki sportowe.

NOWA PORA I PIERWSZY ODCINEK

Od nowego sezonu Sport Jest Colturalny będzie puszczany na antenie w poniedziałki o godzinie 18:00. Nie przestajemy także publikować odcinków w serwisie Mixcloud. W pierwszym z nich znajdą się rozmowy z Mateuszem Juzą (RadioGol.pl, „Komentarz ma moc”), Szymonem Hagno (Wydawnictwo SQN) oraz przedstawicielami portali Podróże Muzyczne i FootballArt.pl. Serdecznie zapraszamy już 13 lutego na antenę kanału 1.

Komentowanie wyłączone.