Najważniejsze spotkanie sezonu, czyli Finał Ligi Mistrzów na antenie RadioGol.pl

0

Szczyt emocji, mecz wieńczący sezon piłkarski, spotkanie najlepszych z najlepszych. Po tych paru określeniach wszystko się rozjaśnia, nasuwa się jedno elektryzujące pojęcie: Finał Ligi Mistrzów. Zmierzą się w nim dwie potęgi z Madrytu, Atletico oraz Real. Kto wzniesie legendarny puchar i zostanie zapisany w annałach historii na wieki? Tego dowiemy się już w sobotni wieczór.

W tym momencie rozgrywek jednej rzeczy możemy być pewni. Nie dojdzie do pierwszej w historii obrony trofeum. Nie stanie się tak, gdyż będąca w obłędnej formie Barcelona nie poradziła sobie w ćwierćfinałowym dwumeczu ze świetnie grającym przeciwko trudnym rywalom Atletico Madryt. Na ścieżce do finału drużyny Diego Simeone pojawił się skład o sile porównywalnej z Barceloną, mowa tutaj oczywiście o Bayernie Monachium. Jednak w tym przypadku podobnie jak wcześniej, Atletico zatriumfowało i odebrało Bayernowi Pepa Guardioli szansę na zwycięstwo w Lidze Mistrzów. I tak o to piłkarze z Madrytu znajdują się w tym znaczącym miejscu i są zaledwie o krok od chwały.

Ścieżka drużyny prowadzonej przez Zinedina Zidana wydawałoby się, nie umniejszając innym ekipom, prostsza na pierwszy rzut oka. Co wcale nie oznacza, że mniej wyboista. Pokonali oni, bowiem Romę i Manchester City. Należy tutaj również nadmienić dokonanie prawdziwego cudu, czyli odrobienie dwubramkowej straty zwanej remontadą. Nie byłoby oczywiście możliwe, bez wielkiego występu genialnego piłkarza, jakim bez wątpienia jest Cristiano Ronaldo.

Jak wyglądają zawieszenia i kontuzje w obu ekipach? W tym przypadku wygląda to odrobinę odmiennie, jeśli chodzi o obie ekipy. Piłkarze Atletico nie borykają się z żadnymi urazami, nie są również suspendowani za nadmiar kartek. Sytuacja wygląda odrobinę odmiennie w przypadku Realu Madryt. Z pewnością w finale nie zagra Raphael Varane, który jest kontuzjowany. Doznał on urazu mięśnia uda i nie pojedzie również na Euro we Francji. Pojawiły się również pogłoski dotyczące kontuzji Cristiano Ronaldo, ale zostały one przez niego samego zdementowane.

Kto odniesie triumf w finale? W tym momencie możemy powiedzieć, że jesteśmy w kropce. O zwycięstwie zadecydują detale oraz dyspozycja dnia. O dwie rzeczy możemy być pewni. O to, że nikt nie będzie odpuszczał nawet na sekundę oraz, że czekają nas ogromne emocje, na które czekaliśmy cały rok.

Emocje związane z Finałem Ligi Mistrzów rozpoczną się już w piątek, bowiem zapraszamy państwa bardzo serdecznie na godzinę 20:00 na program o tytule „Dzień przed Finałem”. W programie tym podsumujemy całą edycję tegorocznej Ligi Mistrzów oraz porozmawiamy o tym, jaką drogę pokonały obie drużyny, aby dotrzeć do tego wymarzonego finału.

Dzień meczowy zacznie się dla nas już, o 19:45, kiedy to rozpocznie się studio przedmeczowe, a w nim wywiady, konferencje obu managerów oraz materiały dotyczące samego meczu. Sam mecz rozpocznie się o godzinie 20:40. Już w tym momencie na niego państwa zapraszam w imieniu naszych komentatorów: Łukasza Śliwy i Marka Pernala. Cały emocjonujący dzień zakończymy studiem pomeczowym, w którym zajmiemy się analizą spotkania oraz wywiadami oraz konferencjami, które odbędą się po spotkaniu. Zapraszamy serdecznie na ten jeden z najważniejszych dni w roku, lada moment na antenie RadioGol.pl!

Piątek, 27.05:
20:00 | KANAŁ 1 | Dzień Przed Finałem (Gospodarz: Kamil Babiarczuk; goście: Piotr Grzyb, Konrad Marzec [Sportowe Fakty WP], Maciej Koch [Ole Magazyn])

Sobota, 28.05:
19:45, 22:45 – 23:45 | KANAŁ 1 | Studio Ligi Mistrzów (Gospodarz: Kamil Babiarczuk; goście: Piotr Grzyb, Jakub Balcerski, Maciej Koch [Ole Magazyn])
20:40 ATLETICO MADRYT – REAL MADRYT (Łukasz Śliwa – Marek Pernal)

Komentowanie wyłączone.