Elita zjeżdża do Rosji. Czy Kanada obroni tytuł?

0

W piątek rozpoczęły się mistrzostwa świata elity w hokeju na lodzie, których gospodarzem jest Rosja. O medale w Moskwie i Sankt Petersburgu rywalizować będzie 16 drużyn. Tytułu wywalczonego przed rokiem bronią Kanadyjczycy. Finał odbędzie się w niedzielę 22 maja. Transmisje z mundialu w RadioGol.pl!

Z powodu rywalizacji o Puchar Stanleya w lidze NHL, udziału w MŚ tradycyjnie nie weźmie wielu czołowych hokeistów. Co więcej nie brakuje takich, którzy mogliby już zagrać, ale z powodu zaplanowanego na wrzesień Pucharu Świata teraz wolą odpoczywać. Osłabione z tych powodów są praktycznie wszystkie czołowe zespoły. Pewne utrzymania są występujące w niej reprezentacje Niemiec i Francji. Wszystko dlatego, że będą gospodarzami przyszłorocznych mistrzostw. Jeśli drużyny te uplasują się na dwóch ostatnich pozycjach, to nikt z tej grupy nie spadnie. W innym przypadku zdegradowany zostanie zespół, który zajmie ostatnie lub przedostatnie miejsce. Walka o utrzymanie jest istotna z punktu widzenia reprezentacji Polski. Biało-czerwoni w przyszłym roku znów zagrają na zapleczu elity i zmierzą się m.in. ze zdegradowanymi drużynami rosyjskich mistrzostw. W grupie A najmniejsze szanse na utrzymanie daje się Kazachom i Duńczykom, a w grupie B, wobec uprzywilejowanej sytuacji Niemiec i Francji, zdecydowanie Węgrom.

W fazie grupowej zrelacjonujemy jeden mecz dziennie, a od 1/4 przeprowadzimy relacje ze wszystkich meczów. Mecz o 3. miejsce i finał opakowane będą w specjalne studio, zaprezentowane zostaną wywiady i materiały wprowadzające. Dodatkowo, każdego dnia o 23:00 w RadioGol.pl zagości Kronika Mistrzostw Świata. Ekipę komentatorską stworzą: Mateusz Hałasik, Sebastian Wach, Maksymilian Tokarczyk oraz Michał Skrzypski.

Podział na dwie grupy 80. MŚ w hokeju na lodzie:
Grupa A (Moskwa): Rosja, Szwecja, Czechy, Szwajcaria, Łotwa, Norwegia, Dania, Kazachstan
Grupa B (Sankt Petersburg): Kanada, Finlandia, USA, Słowacja, Białoruś, Francja, Niemcy, Węgry

Komentowanie wyłączone.