Ostatki siatkarskich emocji w wydaniu krajowym – trzecie mecze finałów Plus Ligi i Orlen Ligi!

0

Trzy mecze i medale rozdzielone? Zważając na wszelkie znaki na niebie i ziemi, mało kto przewidziałby taki scenariusz w meczach decydujących o medalach w PlusLidze i Orlen Lidze. Taki scenariusz jest jednak możliwy. Z dużym prawdopodobieństwem można napisać, iż przed nami końcówka ligowych emocji na polskich parkietach siatkarskich w sezonie 2015/16. RadioGol.pl będzie tam, gdzie będą dokonywały się najważniejsze rozstrzygnięcia!

Kapitalny sezon zasadniczy ZAKSY Kędzierzn-Koźle, który zespół z Opolszczyzny zakończył na pozycji lidera ze zdecydowaną przewagą nad resztą,  dał podopiecznym Lorenzo Bernardiego możliwość bezpośredniego zdetronizowania mistrza Polski – Asseco Resovii Rzeszów. „Pasy” zmęczone po trudnych dwóch meczach w Final Four Ligi Mistrzów w Krakowie, miały tylko trzy dni na regenerację i przygotowania do finałowych bojów. To, co się stało w Kędzierzynie, przeszło jednak najśmielsze oczekiwania. Dwa mecze zakończone szybkim 3:0 dla gospodarzy pokazały, że ZAKSA naprawdę jest gotowa na zdobycie korony najlepszej drużyny w kraju i godne reprezentowanie nas w przyszłorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Przed nami – być może – ostatnie spotkanie o złoto. W Rzeszowie, ZAKSA  będzie chciała zapewnić sobie tytuł, a zawodnicy będą mogli trochę odpocząć przed nadchodzącym sezonem reprezentacyjnym. Czy tak się stanie? We wtorek o 20:30 na naszej antenie spotkanie skomentują Aleksander Brych i Łukasz Kozłowski, którzy – w razie potrzeby – będą gotowi również w środę o tej samej porze.

2,5 godziny wcześniej do hali w Gdańsku zawitamy wraz z Krzysztofem Sędzickim, by obserwować wydarzenia w trzecim meczu miejscowego Lotosu Trefla i PGE Skry Bełchatów. Bardzo rozczarowani po sezonie zasadniczym Bełchatowianie wzięli się w garść i w zeszłym tygodniu nie zostawili najmniejszych złudzeń Gdańszczanom, wygrywając z nimi dwa spotkania bez straty seta. Daleka podróż na Pomorze może się dać we znaki podopiecznym Philippe’a Blaina, ale…  niekoniecznie tak musi być, bo to kolejna para, której szybkie rozstrzygnięcie ucieszy Stephane’a Antigę i innych szkoleniowców narodowych reprezentacji. PGE Skra jest absolutnym faworytem tego meczu, choć spora chwiejność formy Skry w tym sezonie, może spowodować trochę piasku w trybach i dać szansę gdańszczanom.

I w końcu mecz o złoto Orlen Ligi. Kolejna z tych trzech par, w której prawie wszystko jest jasne i wiadome. Co prawda w pierwszym meczu finałowym PGE Atom Trefl Sopot wywalczył seta z Chemikiem Police, ale to było wszystko, co miały do pokazania podopieczne Lorenzo Micellego. Bez świetnie dysponowanej Katarzyny Zaroślińskiej oraz ze słabiej spisującymi się skrzydłami, w postaci Maret Balkestein i Klaudii Kaczorowskiej, nie można liczyć na dobry wynik z naszpikowaną gwiazdami machiną z Polic. Trzeci mecz – prosto z Gdańska – skomentuje na naszej antenie Krzysztof Sędzicki, a będzie miało to miejsce w czwartek o 18:00.

Plan Transmisji:
Wtorek, 26.04:
17:55 KANAŁ 2 Lotos Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów (Krzysztof Sędzicki z Gdańska)
20:25 KANAŁ 2 Asseco Resovia Rzeszów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Aleksander Brych – Łukasz Kozłowski z Rzeszowa)

Środa, 27.04:
ewentualnie: 17:55 KANAŁ 2 Lotos Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów (Krzysztof Sędzicki z Gdańska)
ewentualnie: 20:25 KANAŁ 2 Asseco Resovia Rzeszów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Aleksander Brych – Łukasz Kozłowski z Rzeszowa)

Czwartek, 28.04:
17:55 KANAŁ 4 Budowlani Łódź – Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna (Jakub Balcerski – Jan Pęczak z Łodzi)
20:25 KANAŁ 4 Chemik Police – PGE Atom Trefl Sopot (Mateusz Kowalski)

Komentowanie wyłączone.