Futbol Amerykański w Radio Gol!

0

Już w ten weekend futbol amerykański wkroczy do kanałów Radia Gol z pomocą redaktorów portalu NFL24.pl! Przed nami spore emocje, ciekawe mecze, a wszystko ubarwione niesamowitą atmosferą i wiedzą ekspertów.

W nadchodzący weekend wkroczymy w drugą dekadę istnienia Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Przed szansą na zdobycie Mistrzostwa Polski, w najwyższej klasie rozgrywkowej, stanie siedem drużyn: Seahawks Gdynia, Panthers Wrocław, Lowlanders Białystok, Husaria Szczecin, Warsaw Eagles, Warsaw Sharks oraz Kozły Poznań.

W roli obrońców tytułu oglądać będziemy Seahawks Gdynia (najbardziej utytułowany klub w PLFA), choć większość uwagi przykuwa ekipa wicemistrzów Polski – Panthers Wrocław. Sezon rozgrywany na naszym rodzimym „podwórku” będą przeplatać meczami europejskimi w ramach tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów, co jest pierwszym takim przedsięwzięciem w naszym kraju! Zabieg ten ma wyeliminować błędy sprzed dwóch lat, kiedy to będąc wyraźnym faworytem (rok temu wrocławianie, aż do finałowego meczu, nie zaznali porażki!) przegrywali mecz o mistrzostwo z gdyńską ekipą prowadzoną przez trenera Macieja Cetnerowskiego.

Spotkania w Europie, rozłożone w czasie, mają na celu sprawdzenie zawodników i w razie porażki możliwość odpowiedniego wyciągnięcia wniosków i pewnego rodzaju otrzeźwienia. Także przed nimi jeszcze dużo, dużo pracy i dzięki temu mamy nadzieje, że przygotujemy się jeszcze lepiej do SuperFinałów. Europa przygotuje nas na trudne mecze, różne przeciwności losu, które mogą nas spotkać, w tym, na porażkę. Wydaje się, że to same plusy. – mówił w rozmowie z NFL24.pl, menadżer wrocławskiego klubu, Jakub Głogowski.

Wydaje się, że to właśnie pomiędzy tymi ekipami rozgrywać się będzie walka o najwyższe trofeum, choć apetyty mają i inne drużyny…

Największą uwagę przykuwają Lowlanders Białystok, którzy rok temu będąc beniaminkiem rozgrywek awansowali do fazy play-off i otarli się o występ w SuperFinale (mecz finałowy Topligi), dzięki czemu zasłużyli sobie na miejsce w Wielkiej Trójce, do której zaliczani są również mistrzowie i wicemistrzowie kraju. Bogatsi w doświadczenie i amerykańskich zawodników mogą namieszać w tym sezonie…

Po średnim sezonie, najstarszy klub w naszej lidze, Warsaw Eagles przebudowali swój zespół nie tylko na boisku, ale i poza nim, a nowym trenerem głównym został Dan Levy (szkoleniowiec z europejskim doświadczeniem). Aspiracje sięgają aż do finałowego meczu, ale czy tak gruntowne przemiany nie staną im na drodze? Podobne zmiany zaszły w Husarii Szczecin, która, w końcu, uzupełniła swój skład bardziej doświadczonymi zawodnikami, a legendarnego trenera, ojca sukcesów, zastąpił Toko Pfeiffenberger, który na swoim koncie ma europejskie trofea.

Natomiast plamę po ostatnim sezonie będą starali się zmazać Warsaw Sharks i Kozły Poznań, którzy rok temu byli jedynie „chłopcami do bicia”, choć w tym na pewno nie będzie można ich zlekceważyć.

W sezonie 2016, w Toplidze, zobaczymy 7 drużyn, co spowodowało częściową zmianę systemu rozgrywek. Sezon regularny podzielony został na dwie rundy. W pierwszej każda z ekip rozegra między sobą po jednym spotkaniu, a w drugiej liga zostanie podzielona na dwie grupy: TOP3 i BOTTOM4. Pierwsza trójka rozegra rewanże, które ustalą rozstawienie w play-off.

Jedenasta edycja SuperFinału planowana jest na 16.07.

husaria szczecin- panthers
W Radio Gol będziecie mogli śledzić na żywo rozgrywki PLFA prosto z Topligowych boisk! Startujemy już 2.04 meczem pomiędzy Husarią Szczecin i Panthers Wrocław! Transmisja w kanale 2 RadioGol.pl, a pojedynek skomentują Jakub Kaczmarek i Tomasz Piątek. Bądźcie z nami i przeżyjcie niezapomniane emocje!

Komentowanie wyłączone.