Małe derby Małopolski w RadioGol.pl

0

Termalica Derbowe potyczki w Małopolsce na poziomie Ekstraklasy kibicom kojarzą się zwykle z tzw. „Świętą Wojną”, czyli Wielkimi Derbami Krakowa pomiędzy Wisłą, a Cracovią. W tym sezonie Ekstraklasy do dwóch ekip spod Wawelu dołączył kopciuszek z okolic Tarnowa – Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Po rozegranych jeszcze w lipcu derbach Krakowa, czas na kolejne derby Małopolski, tym razem z udziałem „Słoników”, które na wyjeździe zmierzą się z Cracovią.

„Pasy” w tym sezonie idą jak burza. Cracovia, po raz pierwszy przygotowana do rundy przez Jacka Zielińskiego, zajmuje drugie miejsce w tabeli, ustępując jedynie Piastowi Gliwice. Wicelider ma jednak problem z meczami przed własną publicznością. W trzech spotkaniach Cracovia zgromadziła u siebie jedynie dwa punkty, za remisy z Wisłą i Jagiellonią Białystok. Pojedynek z absolutnym beniaminkiem wydaje się idealną okazją do tego, aby wygrać po raz pierwszy na „własnych śmieciach”.

Termalica po bardzo słabym początku (trzy porażki z rzędu w trzech pierwszych meczach), wyszła na prostą. Niecieczanie co prawda wciąż nie wygrali w delegacji, ale w Mielcu, gdzie Termalika gra u siebie, pokonali m.in. mistrza Polski. Piotr Mandrysz i jego podopieczni liczą, że po przerwie na reprezentacje, zła passa na wyjeździe nareszcie się zakończy.

Sobotni pojedynek będzie trzecim w historii, ligowym starciem obu zespołów. W sezonie 2012/2013, kiedy obie drużyny występowały na zapleczu Ekstraklasy. Na własnym stadionie triumfowała Termalica, która wygrała 2:0. W Krakowie górą były jednak „Pasy”, które wygrały 2:1.

sobota, 12 września:
17:55, Ekstraklasa – 8. kolejka, Cracovia – Termalica Bruk-Bet Nieciecza: SŁUCHAJ
Komentarz: Kamil Kania

Komentowanie wyłączone.