FA Community Shield: Arsenal – Chelsea w RadioGol.pl

0


Prediksi-Arsenal-vs-Chelsea-600x264FA Community Shield
 to coroczne rozgrywki piłkarskie rozgrywane w Anglii pomiędzy drużyną, która zwyciężyła w rozgrywkach ligowych Premier League i drużyną, która zdobyła Puchar Anglii. Mecz o Tarczę Wspólnoty rozgrywany jest jako pierwszy mecz sezonu. W tym roku w niedzielę o godzinie 16:00 pomiędzy sobą zmierzą się triumfator Puchar Anglii: Arsenal oraz zwycięzca rozgrywek angielskiej ekstraklasy londyńska Chelsea.Trofeum uzyskało swoją nazwę w roku 2002, wcześniej Tarczą Dobroczynności. Często jest nadal mylnie nazywane w ten sposób. Historia sięga, aż do roku 1908 kiedy miała miejsca pierwsza edycja rozgrywek o to sławne trofeum, zwanego w innych zakątkach globu często superpucharem. Najbardziej utytuowanym drużynami są Manchester United, Liverpool oraz Arsenal. Zdobyły one kolejno – 20, 15 oraz 13 trofeów. Obrońcą tegorocznej tarczy jest Arsenal, który w zeszłym roku pokonał 3:0 ówczesnego mistrza Anglii – Manchester City.

Na ostatnim przystanku przed początkiem sezonu Barclays Premier League otrzymamy ogromne emocje w spotkaniu brytyjskich potentatów, którzy zanotowali bardzo udany „presezon” i wydają się być w optymalnej formie, co powinno skutkować grą na najwyższym poziomie. Arsenal prowadzony przez Arsene Wengera miał ostatnimi czasy dość spory problem w potyczkach z Jose Mourinho i jego Chelsea, mecz o Tarczę Wspólnoty wydaje się idealnym momentem na przezwyciężeniem złej passy i pewnego wejścia w sezon. Chelsea zaś prezentując swój wyrachowany, skuteczny futbol z pewnością będzie bardzo trudnym przeciwnikiem.

Nie możemy być pewni wyniku, jednak wiemy jedno: otrzymamy futbol na najwyższym poziomie i przedsmak tego co zobaczymy na angielskich boiskach w najbliższym sezonie, który rozpoczyna się już za niespełna tydzień. Relacja z Wembley od godziny 15:55 oczywiście w RadioGol.pl!

15:55, FA Community Shield, Arsenal FC – Chelsea FC: SŁUCHAJ – Kanał I
Komentarz: Andrzej Hołota

Piotr Dratwiński

Komentowanie wyłączone.