Copa America: Brazylia – Paragwaj w RadioGol.pl

0

BRSPAR Znamy już trzy spośród czterech zespołów, które powalczą o medale 44. edycji Copa America. O przepustkę do półfinału powalczą, drugi zespół grupy B – Paragwaj oraz zwycięzca grupy C – Brazylia. „Canarinhos” pragną rewanżu za ćwierćfinał sprzed czterech lat. Wówczas fatalnie egzekwowali rzuty karne i po konkursie strzałów z jedenastu metrów, to Paragwaj awansował do strefy medalowej. A jak będzie tym razem? Relacja radiowa z tego spotkania, w sobotę o godzinie 23:25 w RadioGol.pl.

Brazylijczycy grają w Chile poniżej oczekiwań. Mimo, iż wygrali grupę C, pokonując zarówno Peru jak i Wenezuelę, to styl ich gry przyprawia o kibiców o odruch wymiotny. „Canarinhos” nie grają tak spektakularnie i efektownie, jak choćby za poprzedniej kadencji Dungi, czy jeszcze przed jego pierwszym zatrudnieniem. Internauci złośliwie porównują Jeffersona do Didy, Filipe Luisa do Roberto Carlosa, Williana do Rivaldo, a Roberto Firmino do Ronaldo. Obecni reprezentanci Brazylii nie mają najmniejszych szans na uznanie, jeżeli nie zaczną przynajmniej przypominać legendarnych brazylijskich drużyn sprzed lat. Drużynę Dungi dodatkowo osłabił Neymar, który wyjechał już z Chile. Piłkarz Barcelony zobaczył czerwoną kartkę w meczu z Kolumbią, a następnie zwyzywał sędziego, za co został ukarany dyskwalifikacją na cztery mecze. „Canarinhos” postanowili nawet, że nie będą się odwoływać od kary dla swojego zawodnika i bez niego dokończą mistrzostwa Ameryki Południowej.

Zjednoczona pod nieobecność lidera, Brazylia zagrała niezły mecz z Wenezuelą, ale Paragwajczycy, którzy wyrwali punkt samej Argentynie, to nie co wyższa półka. Paragwaj zaczął grupę od remisu, następnie pokonał Jamajkę, aby na koniec rywalizacji grupowej zremisować z Urugwajem. Te wyniki pozwoliły podopiecznym Ramona Diaza zameldować się w najlepszej ósemce turnieju. Gra wśród najlepszych to nie pierwszyzna dla Paragwajczyków. „Albirroja” grają w ćwierćfinałach Copa America nie przerwanie od 2001 roku, a cztery lata temu przywieźli z Argentyny srebrny medal, przegrywając dopiero w finale z Urugwajem.

Sobotnie spotkanie będzie jubileuszowym, bo trzydziestym bezpośrednim spotkaniem Brazylii z Paragwajem na Copa America. Trzynaście meczów wygrywali do tej pory „Canarinhos”, dziewięć kończyło się remisami, a siedem zwycięstwami „Albirroja”.

sobota, 27 czerwca:
23:25, Copa America – Ćwierćfinał: Brazylia – Paragwaj: SŁUCHAJ
Komentarz: Mateusz Juza

Komentowanie wyłączone.